Nr tel, mail oraz cennik->ZESPÓŁ

O nas

W Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej Relacja prowadzimy psychoterapię dla osób w każdym wieku. Mamy w swoim gronie specjalistów zajmujących się pracą z dziećmi, młodzieżą, a także z osobami dorosłymi na różnych etapach życia. Swoją pracę poddajemy regularnym superwizjom, co daje naszym pacjentom gwarancję w pełni profesjonalnego podejścia.

Kontakt

Superwizja

Superwizja to spotkanie psychoterapeuty (superwizanta) z bardziej doświadczonym specjalistą (superwizorem). Superwizja pomaga psychoterapeucie prawidłowo rozumieć i prowadzić proces terapeutyczny danego pacjenta. Pozwala rozwijać umiejętności i nabywać doświadczenie zawodowe, a co za tym idzie - skuteczniej pomagać pacjentowi. Superwizja może odbywać się w dwóch formach - indywidualnej i grupowej. 

W Ośrodku prowadzone są indywidualne oraz grupowe superwizje szkoleniowe dla osób pracujących w zawodzie psychoterapeuty.  Superwizje prowadzone są w nurcie psychodynamicznym przez Annę Kaczmarską-Pająk, Beatę Kuźmę, Marikę Nowicką oraz Mateusza Stróżyńskiego.

Spotkanie superwizyjne trwa około 50 minut. 

Jak najlepiej przygotować się do superwizji?

  1. wybrać pacjenta, którego chce się superwizować;
  2. przygotować konceptualizację przypadku (powód zgłoszenia, wstępna diagnoza, biografia oraz aktualna sytuacja w relacji terapeutycznej);
  3. przygotować zapis sesji (np. fragmentu spotkania w postaci nagrania audio, video lub zapis z pamięci).