Nr tel, mail oraz cennik->ZESPÓŁ

O nas

W Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej Relacja prowadzimy psychoterapię dla osób w każdym wieku. Mamy w swoim gronie specjalistów zajmujących się pracą z dziećmi, młodzieżą, a także z osobami dorosłymi na różnych etapach życia. Swoją pracę poddajemy regularnym superwizjom, co daje naszym pacjentom gwarancję w pełni profesjonalnego podejścia.

Kontakt

Psychoterapia par

Konsultacje pary są procesem diagnostycznym dokonującym się na paru sesjach, mającym na celu identyfikację problemu, z którym partnerzy zmagają się w swoim związku. Czasami konsultacje stają się wystarczającą formą pomocy psychologicznej,  zazwyczaj jednak poprzedzają interwencję psychologiczną, taką jak pomoc w kryzysie pary (np. borykanie się z niepłodnością, kryzys po utracie dziecka, kryzys po zdradzie), zalecenie terapii indywidualnej partnerom lub jednemu z nich albo terapii pary.

Terapia par ma na celu pogłębioną identyfikację i zmianę mechanizmów psychologicznych, warunkujących problemy w związku. Podobnie jak w przypadku psychoterapii indywidualnej, w psychodynamicznej terapii pary istotne są nieświadome źródła wzajemnych postaw i nastawień wobec siebie nawzajem. W trakcie terapii możliwe jest odkrycie, jaki patologiczny wzorzec relacji dominuje w życiu pary, oraz czemu służy. Często wiąże się to ze zrozumieniem dlaczego partnerzy powtarzają pewne zachowania, chociaż skądinąd wiedzą, że nie jest to korzystne dla relacji, na której im zależy. Zadaniem terapeuty nie jest dostarczenie rozwiązania konfliktowej sytuacji, ale umożliwienie parze zrozumienia, jakie ukryte motywy przyczyniły się do powstania trudnej sytuacji, a także stworzenie okazji, aby partnerzy wzmocnili swoją zdolność do wspólnego radzenia sobie z kryzysami.

W naszym ośrodku konsultacjami i terapią par zajmują się:

Jarosław Paluszczak

Mateusz Białas